Medaile z mládežnického šampionátu v omniu putuje i do Plzně

Poslední sady medailí tohoto roku se o víkendu rozdělovaly mezi cyklisty na mistrovství republiky v olympijském omniu. A jedna zlatá medaile putuje i do Plzně. V kategorii starších žákyň se o to zasloužila Simona Spěšná z MS Bike Academy Racing.

simona-spesna-2017-mcr-omnium-02

Simona Spěšná (uprostřed) na stupních vítězů při MČR v omniu, Praha

„Závod jsem začala velmi dobře, druhým místem ve scratchi. V následujícím tempo racu jsem bodovala a vyhrála jsem ho, tím jsem se posunula v celkovém hodnocení na první místo. Potom jsme jely vylučovačku, kde jsem se bohužel nechala zavřít a skončila jsem čtvrtá. Průběžné vedení jsem ale udržela a do závěrečné bodovačky jsem šla s náskokem dvou bodů. Potřebovala jsem bodovat v každém bodování. Bylo to úplně vyrovnané. Rozhodovalo poslední bodování, které se mi podařilo vyhrát a získala jsem tak svůj první titul Mistryně republiky. Jsem moc ráda, že se mi to povedlo a že jsem udělala mým trenérům radost,“ podělila se o svoje dojmy z vítězného závodu novopečená mistryně republiky. 

Spolu se Simonou Spěšnou startoval v pražském Motole také další účastník srpnového mistrovství Evropy MTB mládeže v rakouském Grazu, Štěpán Krula. Ten prvním rokem závodí v kategorii kadetů a i přes nebezpečný pád skončil v konkurenci 20 závodníků osmý, když mezi ostatními „prvoročáky“ našel jediného přemožitele.

IMG_20171217_224107_152

Štěpán Krula při víkendovém MČR v omniu. Z nepříjemného pádu naštěstí vyvázl bez vážnějších následků.

O jednu příčku unikly stupně vítězů další plzeňské závodnici Nikol Soustružníkové. Úspěšná sběratelka medailí z Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže se po zdravotních problémech musela spokojit se čtvrtým místem.

Na MČR se z plzeňských závodníků nominoval ještě Martin Volf, pro kterého se jednalo především o sbírání cenných zkušeností do další sezony.

„Bikeři na dráze, to není jako kokosy na sněhu! Strávili jsme celý podzim, abychom se naučili taktiku a získali rychlost pro novou sezónu MTB. Bikerku a královnu dráhy Nikol Soustružníkovou na mistrovství republiky nahradila starší žákyně Simona Spěšná, která získala titul mistryně republiky. Ostatní závodníci podali také neskutečné výkony! Jako trenér v tom vidím plno pozitivních zkušeností, zúčastněným gratuluji a těším se na další skvělé výsledky a boje v příštím roce,“ zhodnotil na facebookových stránkách klubu vystoupení plzeňských závodníků na MČR trenér MS Bike Academy trenér Milan Spěšný.

FB_IMG_1513547944385

Foto: Facebook MS Bike Academy Racing