Na výstavě v mázhauzu plzeňské radnice budou k vidění profily sportovních nadějí

V mázhauzu plzeňské radnice proběhne od 9. do 29. 3. 2018 výstava představující profily sportovců (jednotlivců i družstev) nominovaných v anketě Sportovec Plzně 2017 v kategoriích žactva a dorostu.

vystava-sportovec-mazhauz-2017

Výstava, jejíž šestnáctý ročník připravila Nadace sportující mládeže, je tradiční doprovodnou akcí k vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně v mládežnických kategoriích.

Výstava dává prostor představit všem návštěvníkům radnice i široké veřejnosti plzeňské sportovní naděje, které Plzeň a potažmo i Českou republiku v loňském roce vynikajícím způsobem reprezentovaly na soutěžích a turnajích v tuzemsku i zahraničí.

V nominacích nejlepších sportovců Plzně v mládežnických kategoriích najdeme v minulosti jména řady pozdějších sportovních hvězd, účastníků olympijských her, vítězů mistrovství světa či Evropy. Příkladem mohou být sportovní střelkyně Kateřina Emmons a Adéla Sýkorová, stejně jako loňský vítěz v kategorii dorostu Filip Nepejchal. Zapomenout bychom neměli ani na házenkáře Filipa Jíchu, tenistky Barboru Strýcovou a Andreu Hlaváčkovou, moderní pětibojaře Michala Michalíka a Barboru Kodedovou, běžce na lyžích Aleše Razýma nebo cyklisty Romana Kreuzigera a Františka Raboně.

Přijďte se podívat na hvězdy zítřka do mázhauzu radnice v Plzni!