Nejlepší sportovci Plzně 2016 pokračují i letos ve velkém stylu

Na veleúspěšný rok 2016 navázala v prvním čtvrtletí letošního roku celá řada z nominovaných a oceněných sportovců v kategoriích žactva i dorostu.

sportovec-plzne-2016-spolecne-foto

K nejčerstvějším úspěchům patří šesté místo sedmnáctiletého olympionika Filipa Nepejchala ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran na Světovém poháru v Mnichově. Držitel titulu Sportovec Plzně 2016 v kategorii dorostu dosáhl zatím nejlepšího výsledku v třípolohové střelbě a po loňském senzačním vítězství na Světovém poháru v Baku (tehdy ve vzduchové pušce na 60 ran) přidal druhou finálovou účast mezi seniory.

V rámci závěrečného dne mnichovského SP byl Filip nejprve třetí v kvalifikaci. V osmičlenném finále vypadl jako třetí v pořadí, až po rozstřelu s Ukrajincem Serhijem Kulišem. Z vítězství se radoval bronzový medailista z OH v Riu de Janeiru Alexis Raynaud z Francie, druhá příčka patřila Sergeji Kamenskému z Ruska, který byl loni na olympiádě druhý a v mnichovské kvalifikaci vyrovnal světový rekord nástřelem 1186 kruhů. Za zmínku stojí i to, že Filip o den dříve v takzvané eliminaci vytvořil juniorský světový rekord výkonem jen o jeden bod horším.

Filip Nepejchal s trenérem Janem Videckým

Filip Nepejchal s trenérem Janem Videckým

Zahanbit se ale nenechávají ani zástupci dalších sportů. Horkou aktualitou je nominace atletky Barbary Píchalové (AK Škoda Plzeň) na Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017, které se budou konat v Brně. Barbara se představí hned ve třech disciplínách: 60m, 100m př. a dálce.

Barbara Píchalová

Barbara Píchalová

Kladivářka Kateřina Skypalová již má nějaký čas v kapse A limit na ME juniorů, ale také nový krajský rekord. Letenku na MS do 17 let v africkém Nairobi bude muset shánět Katčin oddílový kolega diskař Jakub Forejt.

Kateřina Skypalová

Kateřina Skypalová

Ostatně plzeňští vrhači se ve výborné formě představili také o uplynulém víkendu na mítinku v německém Halle. Diskař Michal Forejt během závodu přehodil metu 58 metrů hned třikrát a nejdelším pokusem (58.78) splnil A limit pro MS v Nairobi. Jakub tentokrát skončil výkonem 55.17 metru druhý. I on v soutěži poslal disk za hranici 58 metrů, ale bohužel s těsným přešlapem.

Jakub Forejt

Jakub Forejt

Již počátkem roku dala zlatý lesk svému vystoupení na halovém šampionátu atletů tyčkařka Tereza Schejbalová, stříbro z halového MČR v pětiboji žen přivezla Denisa Majerová.

Tereza Schejbalová

Tereza Schejbalová

Pozadu nechtějí zůstat ani plavci. Účast na mistrovství Evropy juniorů již má jistou Ondřej Gemov a Kristýna Štemberová z PK Slavia VŠ Plzeň. Svým dílem k druhému místu plzeňských mužů i žen na MČR družstev v plavání přispěli plavci z loňského i předloňského oceňování nejlepších sportovců Plzně.

Ondřej Gemov

Ondřej Gemov

Již dříve jsme informovali o vítězství sourozenců Jakuba a Terezy Dobrých v prvním závodě Evropského poháru v jachtingu ve třídě RS Feva na italském jezeře Lago di Garda. „Dobráci“ suchozemský národ v Evropském poháru v obrovské mezinárodní konkurenci reprezentují více než zdatně. Šanci svým soupeřům nedali ani při další zastávce EP v nizozemském Medembliku. Držet palce můžete sympatické posádce také o tomto víkendu, kdy budou usilovat o další vítězství tentokrát ve švýcarském Versiox.

Jakub a Tereza Dobrých

Jakub a Tereza Dobrých

Podobně jsme psali také o obhajobě titulu mistra republiky ve volném stylu v podání Filipa Jireše. Se svojí sbírkou čítající jedenáct zlatých medailí z mistrovství republiky by mohl uvažovat o provozování klenotnictví.

Hned v úvodu roku dosáhla mimořádného úspěchu pozemní hokejistka Adéla Kožíšková. Hráčka TJ Plzeň – Litice si z mistrovství Evropy U21 v halovém hokeji přivezla zlatou medaili.

Litice jsou tradiční baštou pozemního hokeje, což dokázala i družstva starších žáků (obhajoba halového titulu), dorostenců (bronz) a mladších žákyň (bronz).

Dorostenci TJ Plzeň- Litice

Dorostenci TJ Plzeň- Litice

Hokejista David Kvasnička si v dubnu zahrál na MS U18 na Slovensku. Tam Češi ve čtvrtfinále s Finskem předvedli úžasný obrat z 1:5 na 5:5. Gól inkasovaný v prodloužení ale zhatil naději na možnou medaili. David si na šampionátu připsal 5 kanadských bodů (1+4). V rámci individuálních statistik českého týmu byl z obránců nejlepší a mezi všemi hráči to stačilo na páté místo, což je na beka velice slušný počin.

Blízko medaile z ME ve Francii byl badmintonista Honza Louda, kterého můžete sledovat také na jeho facebooku nebo osobním webu. Dvě pátá místa z ME rozhodně nejsou k zahození, přesto Honza asi pomýšlel ještě na výraznější úspěch.

Vedle úspěchů na sportovních kolbištích čekala či ještě čeká řadu sportovců také maturita. I zde se podle našich informací zatím zadařilo. Byť v některých případech to bylo s „líznutím laťky“, jak by možná řekla některá z výškařek ;-).

Denisa Majerová

Denisa Majerová

Že výčet úspěchů není zdaleka úplný? Podělte se o úspěchy plzeňských sportovních nadějí i vy! Aktuální informace a foto zasílejte na e-mail: info@nsm.cz.

» Navštívit stránku s odkazy na profily všech nominovaných za rok 2016.