Nepejchal přišel o zlato z MS až v rozstřelu

Filip Nepejchal, držitel titulu Sportovec Plzně 2016 v kategorii dorostu, přidal do sbírky svých pokladů další blyštivý klenot v podobě stříbrné medaile z juniorského MS. O zlato český střelec přišel až v rozstřelu.

Juniorské mistrovství světa se konalo v německém Suhlu a český olympionik si medaili vystřílel ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran. Po 45 finálových ranách měl Filip stejný bodový zisk jako Číňan Liou Jü-kchun a o vítězi proto musel rozhodnout až dramatický rozstřel.

Po skvělé poslední ráně (10,5), kterou si Filip vynutil prodloužení, se mu dodatečná rána bohužel nepovedla (8,7) a z titulu mistra světa se radoval o tři roky starší reprezentant Číny (10,3). Třetí skončil Henrik Larsen z Norska.

V Suhlu si Filip připsal ještě 15. místo ve střelbě z libovolné malorážky vleže i ze vzduchové pušky, tedy v disciplíně, v níž loni triumfoval na Světovém poháru dospělých v Baku.

Výsledkem z MS si Filipa nadělil hezký dárek ke svým osmnáctinám, které oslaví v příštím týdnu.

BAKU - JUNE 23: Gold medalist Filip NEPEJCHAL of the Czech Republic competes in the 10m Air Rifle Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)

BAKU – JUNE 23: Gold medalist Filip NEPEJCHAL of the Czech Republic competes in the 10m Air Rifle Men Finals at the Baku Olympic Shooting Range during Day 2 of the ISSF World Cup Rifle/Pistol/Shotgun on June 23, 2016 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Nicolo Zangirolami)