Píchalová veze medaili za štafetu z halového MČR mužů a žen

O víkendu o sobě na halovém MČR mužů a žen v atletice dala vědět Barbara Píchalová, jejíž jméno nechybí v nominacích na Sportovce Plzně 2017 v kategorii staršího žactva. Závodnice AK Škoda Plzeň byla součástí stříbrného kvarteta z běhu na 4x200m.

Pichalova-Hettlerova-Reissova-Petrzilkova

Zleva Barbara Píchalová, Linda Hettlerová, Jana Reissová a Tereza Petržilková.

Plzeňská čtveřice ve složení Hettlerová, Reissová, Píchalová a Petržilková doběhla v čase 1:38,44 min., což vedle stříbrné medaile znamenalo také třetí nejrychlejší klubovou štafetu v historii ČR vůbec.

Barbara přebírala štafetový kolík symbolicky z rukou Jany Reissové, držitelky titulu Sportovec Plzně 2014. Nezbývá než držet Barbaře palce, aby na úspěchy svojí předchůdkyně co nejlépe navázala.

Na halovém MČR se představili i další atleti z nominace nejlepších sportovců Plzně za rok 2017 v kategoriích žactva a dorostu. Konkrétně Jan Štefela (skok vysoký) a Tereza Schejbalová (skok o tyči). V sektoru výšky bychom neměli zapomenout ani na Denisu Majerovou, která patřila mezi oceněné v kategorii dorostu za rok 2015 a z pražské Stromovky si odváží páté místo.

Z dalších výsledků plzeňských atletů je potřeba zmínit především výkon Terezy Petržilkové, která ve finále na 400m doběhla na třetím místě. Vynikajícím výkonem 53,77 s splnila nominační kritérium českého atletického svazu pro start na 4x400m na halovém mistrovství světa, které se bude konat za 14 dní v anglickém Birminghamu.