Plzeňští atleti na MČR do 22 let potvrdili formu

Pokud byste si při atletických závodech chtěli vsadit na vítězství Kateřiny Skypalové (AK Škoda Plzeň) v kladivu, pak na to raději zapomeňte. Kurz, který byste v jakékoliv příčetné sázkové kanceláři dostali, by byl určitě prachmizerný. Jedna z nejlepších sportovkyň Plzně loňského roku v kategorii dorostu totiž v letošní sezoně posbírala mistrovské tituly mezi juniorkami, ženami a nyní i v kategorii do 22 let. O jejím titulu juniorské mistryně Evropy ani nemluvě.

Katka na MČR do 22 let poslala svoje náčiní do vzdálenosti 67.20 m, čímž si vylepšila osobní maximum, zapsala se na druhé místo juniorských světových tabulek a zaostala o necelý metr za rekordem šampionátu, který má v držení Kateřina Šafránková.

Kateřina Skypalová

Kateřina Skypalová

Další zlato ze sektoru vrhů pro plzeňskou Škodovku přidal Michal Forejt v disku. Byť věkem teprve dorostenec, ve výsledkové listině za sebou nechal i o 5 let starší borce. Jeho bratr Jakub Forejt tentokrát skončil těsně pod stupni vítězů.

Plzeňská barvy kralovaly i trojskoku žen, která ovládla Anna Zekuciová (AK Škoda Plzeň). Pro titul vicemistryně republiky si na patnáctistovce doběhla Klára Kováříková (AK Škoda Plzeň), bronz brala její oddílová kolegyně Tereza Hrochová. Ta si kov stejné hodnoty vybojovala i na trati 5000 m.

Dva cenné kovy veze do Plzně také Jiří Kubeš (AK Škoda Plzeň). Po zlatém úspěchu z překážek si na oblíbené dvoustovce doběhl pro druhou příčku.

Anna Zekuciová a Jiří Kubeš

Anna Zekuciová a Jiří Kubeš

Do medailového pořadí promluvilo i ženské kvarteto AK Škoda Plzeň ve složení Jonášová, Suráková, Meczlová, Reissová, které vybojovalo cenné stříbro na 4*400 m. Člence stříbrné štafety a zároveň držitelce titulu Sportovec Plzně 2014 Janě Reissové ještě unikla medaile na 400 m překážek, když doběhla na čtvrtém místě.

stafeta-4x400m-2017-mcr-22

Zleva Anna Suráková, Veronika Meczlová, Jana Reissová a Tereza Jonášová

Těsně pod stupni vítězů skončila také Kateřina Klailová (AK Škoda Plzeň) v oštěpu, ve vrhu koulí brala 5. místo. Dominik Sládek (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) byl ve stejné disciplíně mužů šestý.

Za zmínku stojí i další výsledky. Linda Suchá (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) skončila ve skoku dalekém pátá. Kristýna Adlerová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) si doběhla pro páté místo na 100 m žen. Na 200 m skončila dokonce čtvrtá, Linda Hettlerová (AKM Viktoria Plzeň) doběhla šestá. Šesté místo patří Anně Surákové (AK ŠKODA Plzeň) v běhu na 800 m.

A že atletiky není nikdy dost? Již tuto neděli 10. září nezapomeňte dorazit na Atletický stadion města Plzně na MČR družstev mužů a žen. Kromě toho, že můžete držet pěsti plzeňským barvám, by měla být k vidění v akci největší esa tuzemské atletiky jako je Pavel Maslák, Jakub Holuša, Jan Kudlička, Radek Juška, Petr Svoboda, Tomáš Staněk, Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Vítězslav Veselý, Adam Sebastian Helcelet, Jiří Sýkora, Denisa Rosolová, Michaela Hrubá, Romana Maláčová, Kateřina Cachová, Eliška Klučinová, Nikola Ogrodníková a Kateřina Šafránková. Vstupenky již v prodeji na www.ticket-art.cz.