Plzeňští plavci se představili na ME juniorů i domácím šampionátu

Ondřej Gemov a Kristýna Štemberová se na přelomu června a července představili na ME juniorů v Izraeli. O tomto víkendu již oba plavci spolu s oddílovými kolegy z PK Slavia VŠ Plzeň lovili medaile z bazénu na domácím šampionátu.

Ondřeje Gemova bohužel zbrzdilo zranění kotníku a z izraelského přímořského letoviska Netanya si odváží 17. místo (200M), 31. místo (100M) a 39. místo (50M).

Kristýna Štemberová v Izraeli zaplavala dva osobní rekordy a domů si veze také splněný limit na Mistrovství světa juniorů. Na trati 50M Kristýna brala 9. místo, když zůstala těsně před branami finále.

gemov-luhovy-stemberova

Zleva Ondřej Gemov, trenér Lukáš Luhový a Kristýna Štemberová

Plavecký stadion Podolí o víkendu hostil Mistrovství České republiky v plavání v kategorii dospělých a dorostu. K rekordnímu zisku 58 medailí (z nichž 38 bylo v kategorii dorostu) plzeňské Slavii přispěl i Jan Šefl. Jedna z hvězd šampionátu patří k historicky nejúspěšnějším z oceňování Sportovce Plzně (tento titul Honzovi náleží hned třikrát). V Podolí si Šefl vyplaval tři zlata a jedno stříbro. Během léta jej čeká účast na Mistrovství světa v plavání (Budapešť) a Světové univerziádě (Taipei).

jan-sefl

Jan Šefl

Dvě stříbrné a jednu bronzovou mezi dospělými vybojoval Jan Kutil, jednou stál na nejvyšším stupínku Roman Bischof. Nikol Žůrková veze jednu stříbrnou a jednu bronzovou, Dominik Polcar jednu stříbrnou, Kristýna Štemberová jednu bronzovou, stejně jako Tereza Polcarová a Izabela Zekuciová. Dalších šest medailí pochází ze štafetových závodů.

V kategorii dorostu zářila především Izabela Zekuciová (3+3+0) a držitelka titulu Sportovec Plzně 2015 v kategorii staršího žactva Tereza Polcarová (3+2+0). Pěknou medailovou sbírku si pořídila také Nikol Žůrková (1+3+1), Lucie Šebestová (1+1+1) nebo Kristýna Štemberová (0+4+0).

Smolař nedávného ME juniorů Ondřej Gemov si vyplaval zlato a stříbro, Robert Borovanský byl třikrát bronzový, Michael Šperl si vyplaval stříbro a bronz, Lucie Pecušová jedno stříbro, Darek Kastelic a Eva Huclová přidali po bronzu. Dalších pět medailí přidaly štafety.