Plzeňští vodáci potvrdili v obnovené sezoně medailové ambice

První červnový víkend odstartoval seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. V Roudnici nad Labem se v prvním závodě nové sezony dařilo Janu Šindelářovi z plzeňské Lokomotivy. Loňský mistr světa ve sjezdu týmů z bosenské Banja Luky v sobotním závodě obsadil výborné 5. místo celkově, mezi dorostenci bral stříbro.

V neděli se mu toto umístění nepodařilo navázat a skončil na 11. místě celkově a 6 mezi dorostenci. Závodní premiéru pro letošní rok zde absolvoval také Martin Panzer, jehož jméno nechybí mezi oceněnými nejlepšími sportovci Plzně loňského roku v kategorii mladšího žactva. Martin v obou závodech obsadil 2. místo již mezi staršími žáky.

Další víkend se vodáci potkali v Postřelmově, kde probíhalo MČR žactva, dorostu a družstev v dlouhém sjezdu. Na zdejší poměrně jednoduché trati využil Jan Šindelář podmínky, které mu hrály do karet, a zvítězil v obou závodech s výrazným náskokem před zbytkem startovního pole. K sobotnímu titulu mistra ČR v kategorii staršího dorostu tak v neděli přidal i triumf v pohárovém závodu a zajistil si místo v reprezentačním družstvu juniorů i pro letošní sezonu.

Matin Panzer po přestupu do kategorie staršího žactva potvrdil medailové ambice a jak v sobotním poháru, tak v nedělním závodě MČR obsadil shodně 3 místo.

Družstvo plzeňských dorostenek ve složení Amalie Mádrová, Klára Šampalíková a Linda Sládková obsadilo v MČR družstev 3 místo.

Nebyly nalezeny žádné obrázky