Plzeňští vodáci potvrzují dobrou formu

První polovina sjezdové sezóny 2021 je pryč a závodníci TJ LOKO Plzeň v ní navázali na výborné výsledky, které v loňském roce vynesly Martina Panzera a Jana Šindeláře až do výběru nejlepších sportovců Plzně za rok 2019. Martin Panzer úspěch v anketě zopakoval i letos (Jan Šindelář již věkově nespadal do vypsaných kategorií v anketě). Vědět o sobě ale dávají i další závodníci a závodnice v plzeňských barvách.

Foto: TJ Loko Plzeň/Kanoe.cz

První a druhý závod Českého poháru ve sjezdu proběhl v Postřelmově. Jan Šindelář zde zahájil útok na reprezentační dres. V sobotu pátým a v neděli třetím místem v absolutním pořadí, které mu zároveň zajistilo titul mistra republiky v kategorii U23. Martin Panzer obsadil v kategorii starších žáků dvakrát první místo. Oba jmenovaní pak společně s trenérem Pavlem Šindelářem skončili pátí v závodu družstvech v kategorii dospělých.

Amálie Mádrová obsadila o víkendu dvě čtvrtá místa v kategorii juniorek, dařilo se i Kláře Šampalíkové, která si dojela pro dvě pátá místa. Linda Sládková pak brala sedmé resp. osmé místo. Jáchym Hanzel, který poprvé startoval v kategorii C1 – mladší žáci, se v obou dvou dnech umístil na skvělém 3. místě.

Dalším pokračováním ČP byly sprintové závody v Roudnice na slalomovém kanále. Jan Šindelář se dokázal v obou dnech probojovat do finále A, a dále tak upevnil svoji pozici v nominačních bojích o repredres jak v kategorii U23, tak v reprezentačním A. Martin Panzer potvrdil skvělou formu a mezi staršími žáky opět nenašel přemožitele – vítězství si připsal v obou dnech. Klára Šampalíková skončila na 6. místě, Amálie Mádrová byla sedmá a Linda Sládková devátá. Jáchym Hanzel jel kategorii C1 i K1 a skončil na 4. resp. 7. místě.

Třetí závodní víkend se uskutečnil ve Strakonicích a na programu byl 5. a 6. závod ČP. Deštivý týden před tím zajistil solidní vodní stav řeky Otavy. Znovu se dařilo Janu Šindelářovi. V sobotu si vyjel třetí místo v pořadí ČP a nedělním 4. místem si definitivně zajistil místo v reprezentačních družstvech. Martin Panzer ani tentokrát nepoznal přemožitele, vyhrál oba závody a za nedělní výkon si odnesl titul mistra ČR ve sjezdu.

Družstvo dorostenek dokázalo zopakovat loňské třetí místo v závodě hlídek na MČR dorostu. Jáchym Hanzel závodil v C1 a umístil se na 6. a 8. místě. Další plzeňský závodník Michal Sládek se v kategorii mladšího žactva umístil na 9. a 15. místě. Žáci TJ Loko Plzeň Panzer + Sládek + Hanzel se v neděli v rámci MČR žáků zúčastnili závodu hlídek, ve kterém skončili těsně pod stupni vítězů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky