Plzeňští závodníci se vrátili z ME MTB mládeže

V loňském roce Simona Spěšná na ME ovládla kategorii XCO žákyň, letos v kategorii U17 skončila desátá. Výsledky v popředí startovního pole se blýskl také další člen MS Bike Academy Štěpán Krula.

Foto: archiv Štěpán Kruly

Šampionát v italské Pile odstartovala časovka, kterou Štěpán Krula dokončil na vynikajícím osmém místě z 207 startujících. Tím si zároveň zajistil postup do sprintu (XCE), kam se kvalifikovalo 32 nejlepších závodníků Evropy z úterní časovky.

Téměř celou rozjížďku se Štěpán držel na druhé postupové pozici, bohužel ale v poslední zatáčce vytrhl tretru z pedálu a ztratil důležité metry, které mu následně chyběly k postupu do semifinále. Kvalitní čas i tak stačil na celkové 17. místo v XCE.

Simona Spěšná ovládla svoji rozjížďku a do dalšího kola postoupila z prvního místa. V semifinále ji ale nevyšel start a mezi dvě postupující do velkého finále se nedostala. Svoje kvality ale předvedla v malém finále, které opanovala a brala tak vynikající páté místo.

Simona Spěšná v medailonku z cyklu Sportovní naděje Plzně

Další den byly na programu štafety. Štěpán rozjížděl, na dalších úseky byli připraveni Matěj Čáslavský a Adéla Foltýnová. Po druhém úseku byla štafeta na 8. místě, když za sebou nechávala i obě české repre štafety. Výsledkem bylo konečné 20. místo ze 102 štafet. Simona Spěšná byla členkou štafety Česká republika 2 a dojela spolu s Filipem Konečným a Martinem Voženílkem na 11. místě. Ještě před tím v kategorii U15 skončila štafeta ve složení Dan Šilhavý, Lukáš Krýsl a Adéla Kotlíková na 31. místě z 84 startujících. 

Do hlavního závodu nastoupil Štěpán Krula z první řady a v konkurenci 207 nejlepších evropských závodníků skončil na vynikajícím 27. místě. Matěj Čáslavský byl klasifikován 141. místě. Závod se jel v mimořádně náročných podmínkách. O tom svědčí i to, že z 203 startujících projelo cílem jen 115 závodníků. Ostatní buď závod nedokončili, nebo byli rozhodčími odvoláni.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Simona Spěšná dojela v kategorii XCO v nejlepší desítce, když na vítěznou Švýcarku Huberovou, ztratila tři a půl minuty.

Foto: archiv Štěpán Kruly