Simona Spěšná: držitelka titulu Sportovec Plzně 2018 na promo fotkách

O neopakovatelný zážitek náležející sportovcům, když v obřadní síni plzeňské radnice zazní při oznámení vítěze ankety Sportovec Plzně jejich jméno, Simona Spěšná přišla. V době vyhlášení se totiž účastnila soustředění v Itálii. Její úsměv tak chybí i na společné fotografii oceněných. To jsme samozřejmě nemohli nechat jen tak.

Simona Spěšná – Sportovec Plzně 2018 v kategorii staršího žactva. Foto: Nadace sportující mládeže/Zdeněk Vaiz

Aby Simona nepřišla alespoň o památeční momentky, vyrazil za ní náš fotograf do slova a do písmene do terénu (to se ostatně na správnou bikerku sluší).  Na výsledek v podobě fotogalerie úřadující nejlepší sportovkyně Plzně v kategorii staršího žactva se můžete podívat pod článkem. 

Mimochodem, o uplynulém víkendu Simona závodila v generálce Českého poháru MTB v závodu PAL CUPu v Městě Touškově. Do závodu vyrazila v rámci spojeného startu žen, juniorek a kadetek z úplně poslední řady. Postupně se ale především v technických pasážích dostávala dopředu až k do té doby vedoucí ženě Tereze Sáskové z týmu České spořitelny, která je loňskou juniorskou vicemistryní světa v MTB XCO.

Po průjezdu do druhého kola, které bylo pro Simonu jako kadetku kolem závěrečným, jely dlouhý úvodní kopec společně a před nájezdem do techniky Simona Terezu předjela a vypracovala si náskok, který v cíli druhého kola činil asi dvacet vteřin. Kategorii kadetek pak Simona Spěšná suverénně ovládla, když na druhou Anetu Novotnou najela necelou minutu.

Simona Spěšná promo foto Sportovec Plzně 2018

Nebyly nalezeny žádné obrázky