Simona Spěšná vstoupila vítězně mezi kadetky

Před necelými třemi týdny se stala královnou plzeňských sportovců za rok 2018 v kategorii staršího žactva. Nyní nastal čas dokazovat na závodních tratích, že je prestižní titul udělovaný napříč sporty ve správných rukou. Simona Spěšná (MS BIKE Academy) svoji misi zahájila na Českém poháru MTB v Kutné Hoře, kde se poprvé představila v kategorii kadetek.

Loňské pořadí určovalo postavení na startu, kde se Simona jako první starší žákyně postavila do druhé startovní řady. Po trochu opatrnějším startu vyjela plzeňská závodnice na první kopec jako čtvrtá. Dvě soupeřky z vedoucí čtyřčlenné skupiny začaly postupně ztrácet, naopak Simona musela dojíždět loňskou kadetskou vicemistryni Evropy Anetu Novotnou, která si v první části závodu vytvořila menší náskok.

Při průjezdu do druhého kola činil rozdíl mezi prvními dvěma závodnicemi sedm vteřin. V nejtěžším stoupání na okruhu pak ale Simona Anetě nastoupila a do cíle dojela na prvním místě, když si dokázala vytvořit dvacetisekundový náskok.

simona-spesna-2019-01

simona-spesna-2019-02

O další pěkné výsledky se postarali i další členové MS BIKE Academy. Adéla Foltýnová, startující také premiérově mezi kadetkami, si dojela pro šesté místo. Ještě předtím se v náročné konkurenci, která panuje v kadetské kategorii, postaral o sedmé místo Matěj Čáslavský, devátý skončil Štěpán Krula.

Další díl Českého poháru MTB je na programu o víkendu 27. – 28 dubna 2019 v Městě Touškově. Můžete proto využít příležitost a přijít se podívat nejen na úřadující držitelku titulu Sportovec Plzně, ale fandit i dalším plzeňským závodníkům a závodnicím.