Sportovci se oblékli do společenského

Závěr roku je obdobím, kdy Ježíšek finišuje s kondiční přípravou, aby na Štědrý den stihl roznést všechny dárky a také obdobím, kdy se sportovci víc než kdy jindy převlékají do společenských šatů. Důvodem je zhusta vyhlašování a oceňování závodníků v různých anketách nebo dlouhodobých soutěžích.

FFF_5443

Vlevo Tomáš Filip, uprostřed Matěj Sladký při vyhlášení ČPM 2017. Foto: PSC v Plzni

Matěj Sladký a Tomáš Filip mezi nejlepšími v Českém poháru mládeže 2017

Důvod vyndat slavnostní šaty ze skříně měli v posledních dnech i plzeňští sportovci. Součástí vyhlášení Pětibojaře roku 2017 bylo také slavnostní vyhlášení Českého poháru mládeže 2017. Pozvánku na akci našli ve schránce Matěj Sladký a Tomáš Filip. A nikoliv bez důvodu. Závodníci Pětibojařského sportovního centra v Plzni totiž v kategorii U13 obsadili první resp. druhé místo. Oba borci těžili především z vynikajícího plavání, ve kterém startují v barvách PK Slavie VŠ Plzeň. Matěj Sladký z nedávného Zimního mistrovství ČR mladšího žactva v Kopřivnici přivezl šest individuálních a dvě štafetové medaile.

Filip Nepejchal mezi českou sportovní smetánkou

Ve společnosti nejzářivějších hvězd českého sportu se ve čtvrtek ocitl sportovní střelec Filip Nepejchal. Držitel titulu Sportovec Plzně 2016 v kategorii dorostu sbírá v letošním roce skvělé sportovní výsledky i ocenění v nejrůznějších anketách jako na běžícím pásu. Nejinak tomu bylo na vyhlášení Sportovce roku 2017. V pražském hotelu Hilton se Filip podělil o cenu pro nejlepšího juniora roku s výškařkou Michaelou Hrubou.