Sportovní gymnázium Plzeň slaví úspěch na Středoškolském poháru

Po akademicích se předvedli také plzeňští středoškoláci a především středoškolačky. Ze Středoškolského poháru sportovních gymnázií v atletice, které se počátkem týdne konalo v Jablonci nad Nisou, vezou děvčata vítězství. Celkově skončilo plzeňské Sportovní gymnázium na třetím místě.

Barvy Sportovního gymnázia v Plzni reprezentovalo hned několik sportovců, jejichž jména nechybí v nominacích nejlepších plzeňských sportovců v kategoriích žactva a dorostu. K ústředním postavám plzeňské výpravy patřila Barbara Píchalová, která zvítězila na trati 60 metrů překážek. Atletka Škody Plzeň tak potvrdila svoji dominanci mezi překážkářkami. V loňském roce na dráze ovládla žákovské MČR (100 a 200 m překážek) i Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Brně (100 m překážek).

barbara-pichalova-2017-001

V plzeňské výpravě čítající 35 sportovců nechyběla také Anna Suráková, Linda Hettlerová, Tereza Schejbalová (AK Škoda Plzeň) nebo Sára Čelišová a Linda Suchá z TJ Sokol Plzeň-Petřín. Za zmínku stojí také účast kladivářky Kateřina Skypalová (AK Škoda Plzeň), která svoje obvyklé náčiní vyměnila za vrh koulí.

„Holky zvítězily i loni, kluci skončili druzí a celkově jsme vyhráli. Letošní celkové třetí místo je také úspěch,“ komentoval letošní výsledek Sportovního gymnázia vedoucí trenér pro sportovní přípravu Lukáš Lintimer, který je zároveň členem správní rady Nadace sportující mládeže.