Vzpěračky vezou medaile z MČR, skvělý výsledek badmintonisty Loudy

Tři tituly mistryň České republiky vezou z Příboru na Moravě vzpěračky TJ Start Plzeň. O dvě zlata se postarala Václava Jelenová, třetí nejcennější kov přidala Nela Zachardová. Obě dívky nechyběly v nominaci na nejlepší sportovce Plzně loňského roku.

tj-start-plzen

Václava Jelenová kralovala v kategorii dívek do 17 let nad 75 kg a také kategorii do 20 let ve váhové kategorii do 90 kg.

Nela Zachardová ovládla kategorii U20 do 58 kg. „V TOP hodnocení všech vzpěraček skončila na skvělém druhém místě. S výkonem 119 kg ve dvojboji porazila v rámci váhové kategorie všechny tři soupeřky s velkým náskokem, navíc měla zcela čistý zápis v trhu,“ uvedl v MF Dnes trenér TJ Start Plzeň Petr Stránský.

Vydařený víkend má za sebou také badmintonista Honza Louda, který startoval na mezinárodním turnaji Latvia International. Konečná třetí příčka po třísetové prohře v semifinále s pozdějším vítězem Kaiem Schäferem, je potvrzením Honzovy skvělé výkonnosti.

„Jeden z mých nejlepších a nejdelších zápasů v kariéře, 72 minut tvrdého boje o každý bod. Kai Schäfer je německá trojka, hráč první světové stovky a účastník dubnového Mistrovství Evropy. V prvním setu jsem hrál výborně a vyhrál 21:14. V dalších dvou jsem ale neměl potřebnou trpělivost a udělal víc nevynucených a taktických chyb, než kolik by stačilo na výhru. Schäfer nakonec celý turnaj vyhrál, ale já si odvážím výborné 3. místo a sebevědomí, že i s tak dobrými singlisty mohu hrát vyrovnané zápasy,“ zhodnotil svoje vystoupení na Latvia International Honza na svém Facebooku.

jan-louda-2015