Ženy PK Slavia VŠ Plzeň mistryněmi ČR v plavání družstev, muži stříbrní

Poslední březnové dny hostila Ostrava Mistrovství České republiky v plavání družstev. Historicky první titul mezi ženami míří do Plzně, muži pro metropoli piva vyplavali stříbro.

pk-slavia-vs-plzen-2018

Plzeňský úspěch je o to cennější, že věkový průměr družstva činil pouhých 17,3 roku. V sestavě nechyběla ani účastnice posledního evropského šampionátu v krátkém bazénu Kristýna Štemberová. Ta zároveň patří mezi nejlepší sportovce Plzně loňského roku v kategorii dorostu.

Součástí vítězného družstva byla také držitelka titulu Sportovec Plzně 2015 Tereza Polcarová i další plavkyně z nominací nejlepších mladých sportovců Plzně nebo podporovaných Nadací sportující mládeže prostřednictvím grantu Talent Plzeň.

Svým dílem k úspěchu plzeňských barev přispěla také Izabela Zekuciová, Lucie Šebestová, Veronika Tondrová, Markéta Tužilová, Kristýna Nováková, Lucie Pecušová nebo Nikol Žůrková.

Plavec oceněný mezi nejlepšími dorostenci Plzně loňského roku nechyběl ani v družstvu mužů v osobě Ondřeje Gemova. O stříbro se spolu s ním zasloužil Roman Bischof, Rober Borovanský, Jan Kutil, Richard Polášek, Dominik Polcar, David Šebesta, Martin Šimáček a Jakub Šmíd.

Spolu s brněnskou Kometou byla plzeňská Slavia jediným klubem ze všech plaveckých klubů České republiky, který měl zastoupení na stupních vítězů v obou kategoriích. Navíc tomu tak bylo v obou kategoriích již po čtvrté v řadě.

pk-slavia-vs-plzen-2018-pohary