Jména nejlepších sportovců budou známa již za týden

Již za týden budou známa jména nejlepších sportovců města Plzně roku 2016 v kategoriích žactva a dorostu. Akci každoročně vyhlašuje Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města.

„Vyhlášení nejlepších sportovců se letos bude konat již podvacáté. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme spolu se zástupci samosprávy poděkovat našim sportovcům za jejich sportovní výkony a skvělou reprezentaci města Plzně v tuzemsku i zahraničí,“ říká František Berka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže.

Během slavnostního odpoledne budou ve čtvrtek 23. března oceněni sportovci a sportovní kolektivy v pěti hlavních kategoriích: družstva žactva a dorostu, jednotlivci v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Z titulu Sportovec Plzně 2016 se budou těšit nejlepší jednotlivci v kategoriích staršího žactva a dorostu. v loňském roce kategorii staršího žactva kralovala plavkyně Tereza Polcarová, která bude titul obhajovat. Mezi dorostenci v loňském roce triumfoval karatista Radek Štádler.

sportovce-plzne-2015-spolecne-foto

Společné foto oceněných z loňského Vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně

Nezapomíná se ale ani na trenéry a vyhlášena bude také nejlepší akce programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní sportovní akce pro mládež.

Nemalé prestiži se těší také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni udělovaná za skloubení sportovních a studijních výsledků. Tu z rukou rektora univerzity Miroslava Holečka převezme některý ze sportovců věkově spadající do kategorie dorostu.

„V letošním jubilejním dvacátém ročníku se v některých kategoriích sešla opravdu mimořádná konkurence. O to více nás těší, že se s výsledky všech nominovaných může veřejnost seznámit také na tradiční výstavě, která vyhlášení nejlepších sportovců doprovází. Ta v mázhauzu plzeňské radnice potrvá až do 30. března,“ dodává František Berka.

Prostřednictvím webu www.sportovecplzne.cz je možné sportovcům, kolektivům i trenérům zasílat přání či gratulace.