MČR v badmintonu: titul Loudovi unikl, stal se ale Hráčem roku 2018

Jan Louda po loňském triumfu na MČR dospělých toužil po obhajobě titulu, navíc před domácím publikem. To se bohužel nepodařilo, Honza skončil před branami finále na raketě budoucího šampióna Adama Mendreka.

Jan Louda

Jan Louda

Náplastí plzeňskému borci, jehož přípravu na MČR zkomplikovala rekonvalescence po těžkém úrazu, ale může být vítězství v anketě Badmintonista roku 2018.

Vyhlášení ankety bylo součástí slavnostního večera, který se konal v rámci programu mistrovství republiky. Vedle titulu domácího mistra z loňského roku Honzovi k triumfu v anketě pomohlo i vítězství na mimořádně silně obsazeném mezinárodním turnaji Kharkiv International. Podpis plzeňského badmintonisty nese také 5. místo mužského týmu na mistrovství Evropy družstev v Kazani, které bylo v anketě oceněné jako Počin roku. Trenérem roku byl vyhlášen Honzův kouč Josef Rubáš.  

Jméno Jana Loudy samozřejmě nechybí ani v letošních nominacích na prestižní titul Sportovce Plzně v kategorii dorostu. Tuto anketu Honza v minulosti již dvakrát ovládl.