Ocenění Sportovci Plzně sbírali další úspěchy

Držitel titulu Sportovec Plzně 2016, sportovní střelec Filip Nepejchal, přidal do své sbírky již třetí vítězství ve Světovém poháru. Úřadující držitel titulu pro nejlepšího plzeňského sportovce v kategorii dorostu, tenista Jonáš Forejtek, zase triumfoval na turnaji v Miláně.

Devatenáctiletý Filip Nepejchal vyhrál na Světovém poháru v Mnichově střelbu ze vzduchové pušky. Úspěšně tak navázal na svoje nedávné vítězství ze Světového poháru v Pekingu, kde zvítězil ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran a zároveň pro Českou republiku vybojoval účastnické místo na OH v Tokiu.

Filip Nepejchal

Filip Nepejchal na archivním fotografii.

Filip v Mnichově do finále proklouzl z posledního postupového osmého místa. V závěrečné fázi soutěže se ale český střelec držel v popředí výsledkové listiny. V polovině eliminace se před něho sice dostal Petar Gorša z Chorvatska, posledních pět výstřelů ale Filip zvládl lépe a zvítězil o 1,3 bodu. Třetí byl Jang Chao-žan z Číny.

Tenista Jonáš Forejtek ovládl v Miláně prestižní turnaj kategorie A, když ve finále přehrál Argentince Thiaga Tirantu ve dvou setech 6:3 a 6:4. Nyní se již Jonáš soustředí na účast v juniorce grandslamového French Open.

Jonáš Forejtek

Dařilo se i dalším v minulosti oceněným sportovcům. Kladivářka Kateřina Skypalová, držitelka titulu pro Sportovce Plzně za rok 2017, se v barvách USK Praha představila na Evropském poháru mistrovských klubů ve španělském Castellonu, kde výkonem 60.93 brala pódiové umístění.

Kateřina Skypalová (na fotce s držitelem titulu Sportovec Plzně 2017 v kat. staršího žactva Tomášem Chocholatým).

Karatista Kryštof Ruža, člen plzeňského karate klubu Budo Plzeň, získal na Euro Cup v rakouském Zell am See stříbrnou medaili. Umístění na turnaji světové asociace WKF je o to cennější, že Kryštof startoval poprvé v zahraničí v kategorii dorostu, kde je úplným nováčkem.

Kryštof Ruža na stupních vítězů při Euro Cup v rakouském Zell am See. Foto: archiv Kryštofa Ruža.