Plzeňští sportovci roku na vítězné vlně. Daří se Forejtkovi i Spěšné

Nejlepší sportovci Plzně loňského roku potvrzují svoje kvality i v roce 2019. Daří se cyklistce Simoně Spěšné, která o víkendu ovládla druhý závod ČP v MTB i tenistovi Jonášovi Forejtkovi, který na turnaji v Turecku prošel až do finále.

Jonáš Forejtek

Jonášových úspěchů si všiml i Deník Sport, který jej aktuálně zařadil mezi největší sportovní talenty Česka. Kdo další by se podle deníku měl jednou zařadit mezi nejzářivější sportovní hvězdy Česka si můžete přečíst v článku Osm českých megatalentů. Kdo z nich nahradí Jágra, Hejnovou a Berdycha?

Na turnaji v turecké Antalyi Jonáš Forejtek dokráčel až do finále, kde podlehl favorizovanému Australanovi Christopheru O’Connellovi.

Forejtek se v Turecku předvedl ve vynikající formě, když ve čtvrtfinále během 40 minut deklasoval Bogdana Bobrova z Ruska, kterého vyprovodil ze dvorce se dvěma kanáry dvakrát 6:0.

V semifinále měl český tenista za soupeře Christophera Heymana z Belgie. První set patřil Belgičanovi, v další fázi zápasu už byl ale lepší Forejtek, který se po setech 1:6, 7:6(4), 6:3 radoval z postupu do finále.

V něm Jonáš podlehl Christopheru O’Connellovi (AUS) 6:2, 4:6, 1:6. Až do stavu 4:4 ve druhém setu si český tenista mohl dělat smělé šance na zisk titulu, potom ale převzal aktivitu do svých rukou Australan a zápas dovedl do vítězného konce. 

Ve vítězném tažení pokračovala i nejlepší sportovkyně Plzně v kategorii staršího žactva. Simona Spěšná se představila ve druhém závodu Českého poháru MTB XCO, který se konal na trati v Městě Touškově. Tuto trať považuje Simona za svoji domácí – pravidelně na ní trénuje a má ji perfektně najetou. Její ambice proto byly po triumfu v prvním závodu ČP v Kutné Hoře i tentokrát nejvyšší.

Simona Spěšná

Simona Spěšná (ilustrační foto)

„Na závod jsem se hodně těšila, trať v Touškově se mi líbí, pro moje celoodpružené kolo je ideální. Startovní kopec jsem zvládla v pohodě a do čela jsem se dostala hned při prvním nájezdu do techniky. V té jsem díky znalosti trati na soupeřky hodně získávala. O velkou část náskoku jsem ale následně přišla, protože jsem dojížděla juniorky a ženy, které startovaly chvilku před námi a ty mě na trati hodně brzdily. Proto byla moje největší soupeřka Aneta Novotná při průjezdu do druhého kola asi jen pět vteřin za mnou. Naštěstí se postupně trať trochu pročistila, takže jsem v technice opět získala náskok a ten jsem udržela až do cíle. Závodilo se mi moc dobře, u trati bylo hodně domácích fanoušků, kteří mi fandili a já jim za to moc děkuji,“ zhodnotila závod jeho vítězka Simona Spěšná.

Celkově Simča vede pořadí Českého poháru s plným počtem bodů. Další závod ČP MTB ji čeká za dva týdny na náročné trati v Peci pod Sněžkou.

Simona Spěšná na stupních vítězů po závodě ČP MTB v Městě Touškově. Foto: archiv Simony Spěšné.

Simona Spěšná na trati závodu ČP MTB v Městě Touškově. Foto: archiv Simony Spěšné.